fbpx

TORMANS

Piedāvājumā gan Ekonomiskas, gan Ekskluzīvas Flīzes no Labākajiem ES Ražotājiem. Višķu iela 4 B, Rīga. Atlaides flīzēm līdz 50% Labākie Eiropas ražotāji.

a

KONTAKTI

Tirdzniecības centrs “Tormans” Višķu iela 4 B, Rīga

Email: info@tormans.lv
Fakss: +371 67803217
Ūnijas iela 12a, Rīgā, Pr. - Pk. 10 - 18:30,
Se. 11-17.00 Sv.Brīvs
Višķu iela 4b, Rīga, Pr. - Pk. 10 - 19, S. 10 - 16:00,
Sv.Brīvs

Ieteikumi no Tormans , kas jāņem vērā izvēloties flīzes:

Flīzes

Viens no nemainīgi iecienītākajiem dažādu virsmu segumu veidiem ir flīzes. No funkcionālām līdz dekoratīvām flīzēm, tās rotā gan tādas ierastas telpas, kā vannas istabas, saunas un baseinus, gan dažādas ārtelpas un pat dzīvojamās telpas. Kādas flīzes izvēlēties konkrētajai virsmai, kuras būs paredzētas ilgai kalpošanai vai drošībai pret slīdēšanu? Esam apkopojuši http://www.tormans.lv/ pieredzējušo speciālistu ieteikumus, kas jāņem vērā, ja plānojat izvēlēties flīzes jebkurai virsmai, savienojot estētisko ar praktisko.

Izvēloties flīzes, viens no galvenajiem nosacījumiem ir definēt telpas funkcijas. Tomēr tikpat svarīgi ir ņemt vērā  vai flīzes domātas klāšanai uz sienām vai grīdām. Ja flīzes paredzētas klāšanai uz grīdām, tad jāņem vērā telpas funkcija – koridors, vannas istaba, halle daudzstāvu ēkā, halle privātmājā utt. Uz sienām drīkst klāt gandrīz jebkuras flīzes, jo nav paredzama mehānisku slodžu iedarbība. Visbiežāk flīzes tiek iedalītas divās lielās grupās – keramiskās flīzes un akmens masas flīzes. Akmens masas flīzes ir piemērotas seguma izveidei ārā, piemēram, uz terasēm, balkoniem un lieveņiem, jo tās ir sala izturīgas, noturīgas pret krasi mainīgiem laika apstākļiem, kā arī tās neplaisā. Savukārt keramiskās flīzes piemērotas iekštelpās – tās ir vannas istabas flīzes, virtuves flīzes, kā arī haļļu flīzes.

Atsauce uz rakstu –

https://www.diena.lv/raksts/citi/reklamraksti/ieteikumi-no-tormans-kas-janem-vera-izveloties-flizes-14277067

Flīžu drošība jeb pretslīde

Izvēloties flīžu segumu, sevišķi grīdas flīzēm, viens no būtiskākajiem aspektiem ir flīžu pretslīdes īpašības. Grīdas segumam būtu ieteicams izvēlēties pretnonēsāšanās izturīgas, neslidenas flīzes. Ja izmantošanas laikā grīdas segums bieži būs slapjš, ieteicams izvēlēties flīzes ar nelīdzenu virsmu. Tomēr jārēķinās, ka šāda veida flīzes būs grūtāk kopjamas un segums uzkrās netīrumus vairāk nekā pilnīgi gluda un slidena flīžu virsma. Stāsta https://tormans.lv/flizes/ speciālists.

Izvēloties flīzes vannas istabai, pirtij vai baseinam, kas pakļautas tiešai ūdens iedarbībai, svarīgi ņemt vērā pretslīdes rādītāju apzīmējumus:

A: flīzējamās virsmas slīpums nepārsniedz 12 grādus (saunas, baseinu ģērbtuves);

B: virsmas slīpums ir līdz 18 grādiem (celiņi, kāpnes pie baseina);

C: flīzējamās virsmas slīpums ir līdz 24 grādiem (kāpnes tieši pie ūdens).

Savukārt sabiedrisko un darba telpu flīzēm ir citi apzīmējumi. Jo augstāks rādītājs, jo mazāk slidena ir flīze. Biežāk sastopamie apzīmējumi:

R 9 – foajē, uzgaidāmās, atpūtas telpas;

R 10 – skolas telpas, medicīnas iestādes, frizētavas;

R 12 – rampas, autostāvvietas, dušas telpas.

Der arī atcerēties – jo vairāk šuvju, jo lielāks būs flīžu virsmas pretslīdes efekts. Tādēļ lielformāta grīdas flīzes ieteicams kombinēt ar mazām akmens mozaīkflīzēm.

https://www.diena.lv/raksts/citi/reklamraksti/flizu-drosiba-jeb-pretslide-14277204?access=7a56d5344208f68577a95ad4dbd6763cd55d4804